VLENE HAQIDA "BIOKIMYO" OAJ IJRO ETUVCHI ORGANIDA RAHBAR O'RINBOSARLARI LAVOZIMIGA NOMZODLARNI TANLASH BO'YICHA TANLOV O'TKAZISH TO'G'RISIDA
ijro hokimiyatidagi rahbar o'rinbosarlari  lavozimlari to'g'risida
O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 2015 yil 24 apreldagi UP-4720-sonli "Aksiyadorlik jamiyatlarida korporativ boshqaruvning zamonaviy usullarini joriy etish chora-tadbirlari to'g'risida" gi farmoniga, "Aktsiyadorlik jamiyatlari to'g'risida" gi O'zbekiston Respublikasi Qonuniga muvofiq kompaniyalari va aksiyadorlarning huquqlarini himoya qilish ", Korporativ boshqaruv kodeksi, kompaniya ustavi va" BIOKIMYO "AK ijroiya organida rahbar va o'rinbosarlar uchun tanlovni tashkil etish va o'tkazish to'g'risidagi Nizom, kuzatuv kengashining bayonnomasi bilan tasdiqlangan. 2019 yil 27 iyun.

О Б Ъ Я В Л Е Н И Е О ПРОВЕДЕНИИ КОНКУРСА ПО ОТБОРУ КАНДИДАТУР НА ДОЛЖНОСТИ ЗАМЕСТИТЕЛЕЙ РУКОВОДИТЕЛЕЙ В ИСПОЛНИТЕЛЬНОМ ОРГАНЕ АО “BIOKIMYO”
на должности заместителей руководителей в исполнительном органе
В соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан от 24 апреля 2015 года № УП-4720 «О мерах по внедрению современных методов корпоративного управления в акционерных обществах», Законом Республики Узбекистан «Об акционерных обществах и защите прав акционеров», Кодексом корпоративного управления, Уставом общества и Регламентом организации и проведения конкурса на руководителя и заместителей руководителя в исполнительном органе АО «BIOKIMYO», утвержденного протоколом Наблюдательного совета от 27 июня 2019 года.
АО “BIOKIMYO” объявляет конкурсный отбор кондидатур на должности заместителей руководителя, то есть:
- Директор по производству
Последний срок подачи конкурсных документов 20 дней со дня публикации данного объявления по 31 июля 2019 года.