"BIOKIMYO" AJ IJROIYA ORGANI RAHBARI VA UNING O'RINBOSARLARI LAVOZIMIGA NOMZODLARNI TANLASH BO'YICHA TANLOV O'TKAZISH TO'G'RISIDA
lavozimiga ijroiya organi rahbari va deputatlar rahbarlari
O'zbekiston Respublikasining "Aksiyadorlik jamiyatlari va aksiyadorlarning huquqlarini himoya qilish to'g'risida" gi qonuniga muvofiq, O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2019 yil 26 apreldagi PKM-356-sonli qarori, "Aksiyadorlik jamiyatlari va aksiyadorlarning huquqlarini himoya qilish to'g'risida" Davlat aktivlarini boshqarish tizimi ", Korporativ boshqaruv kodeksi, Kompaniya Ustavi va" BIOKIMYO "AJ ijroiya organida rahbar va o'rinbosarlari uchun tanlovni tashkil etish va o'tkazish to'g'risidagi nizom, Kuzatuv kengashi bayonnomasi bilan tasdiqlangan. 2019 yil 27 iyunda "BIOKIMYO" AJ ijro etuvchi hokimiyat boshlig'i va uning o'rinbosarlari lavozimiga nomzodlarning tanlov tanlovini e'lon qiladi, ya'ni:
- Boshqaruv Raisi
- ishlab chiqarish, mahalliylashtirish, kooperatsiya aloqalarini va axborot texnologiyalarini kengaytirish bo'yicha direktor

ON HOLDING A COMPETITION FOR THE SELECTION OF CANDIDATES FOR THE POSITION OF HEAD AND DEPUTY HEADS OF THE EXECUTIVE BODY OF JSC "BIOKIMYO"
for the position of the head and deputy heads of the executive body
In accordance with the Law of the Republic of Uzbekistan "On Joint Stock Companies and Protection of Shareholders' Rights", Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan PKM-356 dated April 26, 2019, "On Measures to Further Improve the System of State Assets Management", the Corporate Governance Code, the Charter of the Company and the Regulations on the organization and holding of a competition for the head and deputy heads in the executive body of BIOKIMYO JSC, approved by the minutes of the Supervisory Board dated June 27, 2019, BIOKIMYO JSC announces a competitive selection of candidates for the position of head and deputy heads of the executive body, that is: