DIVIDENDLARNI TO'LASH TO'G'RISIDA
2016 yil 28 iyundagi "BIOKIMYO" AJ aksiyadorlarining umumiy yig'ilishi har bir aksiya uchun 3500 so'm miqdorida dividend to'lash to'g'risida qaror qabul qildi.
Dividendlarni to'lash shakli mablag'ni bank hisob raqamiga o'tkazish va plastik kartaga o'tkazish yo'li bilan amalga oshiriladi.
"BIOKIMYO" AJ dividendlarni to'liq va 2016 yil 27 avgustga qadar to'lab berdi.
330 (uch yuz o'ttiz) aksiyadorga 88,452,000 (sakson sakkiz million to'rt yuz ellik ikki ming) so'm miqdoridagi dividendlar 2016 yil 26 avgustda pochta orqali pochta orqali yuborilgan manzillarga yuborildi.
Dividendlar pochta orqali "BIOKIMYO" AJning bank hisobvarag'iga qaytarib berish sababini (adresat yo'qligi yoki aktsiyadorning vafoti bilan ) ko'rsatib qaytariladi .
Shu munosabat bilan, "BIOKIMYO" AJ ma'muriyati dividendlarni to'lashni tashkil qilish maqsadida sizdan (yoki sizning vorislaringizdan) ma'muriyat bilan ma'lumot olishingizni so'raydi.
DIQQAT
"BIOKIMYO" AJ AKSIYADORLARIGA!
"BIOKIMYO" AJ aksiyadorlarining umumiy yig'ilishining 2016 yil 28 iyundagi qarori bilan dividendlar har bir aksiya uchun 3500 rubl miqdorida hisoblab chiqilgan.
Dividendlar plastik kartalarga pul o'tkazish yoki pul o'tkazmalari orqali to'lanadi.
"BIOKIMYO" AJning dividend to'lash muddati 2016 yil 27 avgustga belgilangan.
2016 yil 26 avgustda 330 (uch yuz o'ttiz) aktsiyadorlar dividendlar miqdorida 88,452,000 (sakson to'rt million to'rt yuz ellik ikki ming) dona aktsiyalarni pochta orqali olishdi.
Agar sizning sabablaringiz pochta aloqasi bo'limida ko'rsatilgan bo'lsa (kvartirada yashamasangiz, manzilingiz noto'g'ri yoki aktsiyadoringiz vafot etgan bo'lsa) dividendlaringiz "BIOKIMYO" AJ hisob raqamiga qaytariladi.
"BIOKIMYO" AJ tomonidan talab qilinmagan dividendlarni to'lash davom etmoqda.
Shu sababli, BIOKIMYO AJ ma'muriyati dividendlarni to'lash uchun ma'muriyat bilan bog'lanishingizni (yoki sizning qonuniy merosxo'ringizdan) so'raydi.

О ВЫПЛАТЕ ДИВИДЕНДОВ
Общее собрание акционеров АО «BIOKIMYO» от 28 июня 2016 года принял решение о выплате дивидендов в размере 3 500 сум на каждую акцию.
Форма оплаты дивидендов осуществляется путем перевода средств на банковский счет и путем перечисления денежных средств на пластиковую карточку.
АО «BIOKIMYO» осуществила выплату дивидендов в полном объеме и в срок до 27 августа 2016 года.
Дивиденды 330 (триста тридцать) акционерам в сумме 88 452 000 (восемьдесят восемь миллионов четыреста пятьдесят две тысячи) сум были отправлены 26 августа 2016 года почтовым переводом по адресам.
Дивиденды возвращаются почтой на расчетный счет АО «BIOKIMYO» с указанием причины возврата (отсутствие адресата или со смертью акционера).
В связи с этим администрация АО «BIOKIMYO» в целях организации выплаты дивидендов, просит Вас (или Ваших правопреемников) обратится в администрацию за информацией.
АКЦИОНЕРАМ ЗАО «БИОКИМЁ»!
Решением Общего собрания акционеров ОАО «БИОКИМЁ» от 28 июня 2016 года дивиденды рассчитаны из расчета 3 500 рублей на акцию.
Дивиденды выплачиваются переводом денег на пластиковые карты или денежными переводами.
Срок выплаты дивидендов АО «БИОКИМЁ» - 27 августа 2016 года.
26 августа 2016 года 330 (триста тридцать) акционеров получили по почте 88 452 000 (восемьдесят четыре миллиона четыреста пятьдесят две тысячи) акций в размере дивидендов.
Ваши дивиденды возвращаются на номер счета ЗАО «BIOKIMYO», если причины указаны в почтовом отделении (не проживает в квартире, указан неверный адрес или акционер умер).
Выплата невостребованных дивидендов ОАО «БИОКИМЁ» продолжается.
По этой причине администрация ЗАО BIOKIMYO просит вас (или вашего законного наследника) связаться с администрацией для получения информации для выплаты дивидендов.