Manzil : Yangiyo'l shahri, Kimyogar ko'chasi, 1-uy
3. 3.      2015 yil yakunlari bo'yicha Kompaniya Kuzatuv kengashining vakolatiga kiradigan masalalar, shu jumladan, Jamiyatni boshqarish to'g'risidagi qonun hujjatlarida belgilangan talablarga rioya qilish bo'yicha hisobotlarini eshitish.
4. 4.      Jamiyatning 2015 yil yakunlari bo'yicha faoliyati va moliyaviy-xo'jalik faoliyati to'g'risida Boshqaruv Raisining hisobotini tasdiqlash.
5. 5.      Balans, moliyaviy natijalar, foyda va zararni o'z ichiga olgan 2015 yil uchun Kompaniyaning yillik hisobotini tasdiqlash.
6. 6.      Kompaniyaning 2015 yildagi moliyaviy faoliyati natijalari bo'yicha tashqi auditor xulosasini eshitish.
7. 7.      Kompaniyaning 2015 yil yakunlari bo'yicha hisobotini va Kompaniya Taftish komissiyasining vakolatiga kiradigan masalalar, shu jumladan, Jamiyatni boshqarish to'g'risidagi qonun hujjatlari talablariga rioya qilish to'g'risidagi xulosasini tinglash.
8. 8.      2015 yil yakunlari bo'yicha Kompaniyaning sof foydasini taqsimlash, har bir joylashtirilgan aktsiyalar turi bo'yicha dividendlar miqdorini tasdiqlash va uni to'lash tartibi.
9. 9.      Kompaniyaning e'lon qilingan aktsiyalarining soni va nominal qiymatini aniqlash.
10.  Kompaniyaning ustav kapitalini o'tgan yillardagi taqsimlanmagan foyda hisobiga ko'paytirish.
11.  Kompaniyaning 2016 yilga mo'ljallangan biznes-rejasini tasdiqlash.
12.  Jamiyatning asosiy yo'nalishlari va vazifalaridan kelib chiqib, aniq muddatlarda, o'rta va uzoq muddatli istiqbolda jamiyatni rivojlantirish strategiyasini tasdiqlash.
13.  Jamiyatning tashkiliy tuzilishini tasdiqlash.
14.  Korporativ boshqaruv kodeksining tavsiyalarini bajarish va xabarnoma shaklini tasdiqlash majburiyati.
16.  Jamoat taftish komissiyasi a'zolarini saylash.
17.  bir yakunlar 1 muddatga kengashi raisi bilan mehnat shartnomasini yil.
18.  Kompaniya rahbariyatining affillangan shaxslar bilan tuzgan bitimlarini va katta miqdordagi bitimlarni mustaqil ravishda amalga oshirish uchun joriy xo’jalik faoliyatini tasdiqlash.
19.  Jamiyat tomonidan ko'rsatiladigan homiylik va xolis yordamning tartibi, shartlari va miqdorini aniqlash.
20.  Jamiyat Umumiy yig'ilishi, Kuzatuv kengashi, Direktorlar kengashi, Ichki auditorlik xizmati va Kuzatuv kengashi, Taftish komissiyasi va Jamiyatning Ijroiya organini rag'batlantirish.
21.  Kompaniyaning yangi ichki korporativ hujjatlarini, ya'ni "Dividend siyosati to'g'risida", "Ichki nazorat to'g'risida", "Manfaatlar to'qnashuvi tartibi to'g'risida" gi Nizomlarni tasdiqlash.
22.  Kompaniya Ustavining yangi tahririni tasdiqlash.
Aktsijadorlarni rujxatga olish 201 6 jil  2 ijun want a hour at 9:00 abuse ʙoshlanadi.
Aksiyadorlar umumiy yig'ilishga shaxsini tasdiqlovchi hujjatni, ularning vakillari esa notarial tasdiqlangan ishonchnomani taqdim etishlari shart.
Aksiyadorlarning umumiy yig'ilishi tomonidan tayyorlangan hujjatlar bilan tanishish uchun quyidagi manzilga murojaat qilishingiz mumkin: Yangiyo'l, Kimegar ko'chasi, №1, "BIOKIMYO" OAJ. Tel: 2-49-18.
Ijamijat Kuzatuv kengaşining 201 6 jil  2 ijun want want u'tkazilgan jiƣilishida qimmatli qoƣozlar eglarining rўjxatini tuzish tƣrida ko'rib chiqilgan.
Aktsiyadorlarning  yillik umumiy yig'ilishi aktsiyadorlarni navbatdagi yillik umumiy yig'ilish to'g'risida xabardor qilish uchun 2016   yil 6 - iyun kuni yopildi .
Umumjahon aktsiyachilarning faolligida ro'yxatdan o'tgan ayollar aktsiyadorlari ro'yxatdan o'tishadi - 201 6  -22-  sentyabr kunlari xolatiga qarab o'tiladi.

ОБ ОБЪЯВЛЕНИИ ОС ПО ИТОГАМ 2015 ГОД
Согласно решению Наблюдательного совета ЗАО «БИОКИМЁ» от 2 июня 2016 года, годовое общее собрание акционеров начнется 28 июня 2016 года в 10.00 в главном конференц-зале административного здания ЗАО «БИОКИМЁ».
Адрес : город Янгиюль, улица Кимёгара, 1
1. 1.      Утверждение общего собрания акционеров.
2. 2.      Утверждение состава счетной комиссии.
3. 3.      По итогам 2015 года заслушивать отчеты Наблюдательного совета Общества по вопросам его компетенции, в том числе о соблюдении требований, установленных законодательством об управлении Обществом.
4. 4.      Утверждение отчета Председателя Правления о деятельности и финансово-хозяйственной деятельности Общества за конец 2015 года.
5. 5.      Об утверждении годового отчета Общества за 2015 год, включая бухгалтерский баланс, финансовые результаты, прибыль и убытки.
6. 6. О      заслушивании заключения внешнего аудитора по результатам финансовой деятельности Общества за 2015 год.
7. 7. О      заслушивании отчета Общества по итогам 2015 года и заключения Ревизионной комиссии Общества по вопросам, отнесенным к ее компетенции, в том числе о соблюдении требований законодательства об управлении Обществом.
8. 8.      Распределение чистой прибыли Общества по итогам 2015 года, утверждение размера дивидендов по каждому типу размещенных акций и порядка его выплаты.
9. 9.      Об определении количества и номинальной стоимости объявленных акций общества.
10.  Увеличение уставного капитала Общества за счет нераспределенной прибыли прошлых лет.
11.  Об утверждении бизнес-плана Общества на 2016 год.
12.  Утверждение стратегии развития общества на среднесрочную и долгосрочную перспективу с четкими сроками, исходя из основных направлений и задач общества.
13.  Утверждение организационной структуры общества.
14.  Обязанность соблюдать рекомендации Кодекса корпоративного управления и утверждение формы уведомления.
15.  Избрание членов Наблюдательного совета Общества.
16.  Избрание членов ревизионной комиссии.
17.  Заключение трудового договора с Председателем Правления сроком на 1 год.
18.  Об одобрении сделок менеджмента Общества с аффилированными лицами и текущей хозяйственной деятельности для самостоятельного осуществления крупных сделок.
19.  Определение порядка, условий и размеров спонсорской и беспристрастной помощи со стороны общества.
20.  Поощрение Общего собрания Общества, Наблюдательного совета, Совета директоров, Службы внутреннего аудита и Наблюдательного совета, Ревизионной комиссии и Исполнительного органа Общества.
21.  Об утверждении новых внутренних корпоративных документов Общества - Положений «О дивидендной политике», «О внутреннем контроле», «О порядке разрешения конфликта интересов».
22.  Об утверждении Устава Общества в новой редакции.
Akцijadorlarni rujxatga oliş 201 6 jil  2 ijunь хочу час в 9:00 оскорбления ʙoşlanadi.
Акционеры должны предъявить общему собранию документ, удостоверяющий личность, а их представители - нотариально заверенную доверенность.
Для ознакомления с документами, подготовленными общим собранием акционеров, вы можете обратиться по адресу: Янгиюль, улица Кимегар, №1, ЗАО «БИОКИМЁ». Тел: 2-49-18.
Amijat Kuzatuv kengaşining 201 6 jil  2 ijunь хочу ўtkazilgan jiƣilişida qimmatli qoƣozlar egalarining rўjxatini tuziş tўƣrisida qilindi.
Годовое общее собрание акционеров было закрыто 6 июня 201   г. с целью  информирования акционеров о следующем годовом общем собрании.