Manzil : Yangiyo'l shahri, Kimyogar ko'chasi, 1-uy
3. 3.      2015 yil yakunlari bo'yicha Kompaniya Kuzatuv kengashining vakolatiga kiradigan masalalar, shu jumladan, Jamiyatni boshqarish to'g'risidagi qonun hujjatlarida belgilangan talablarga rioya qilish bo'yicha hisobotlarini eshitish.
4. 4.      Jamiyatning 2015 yil yakunlari bo'yicha faoliyati va moliyaviy-xo'jalik faoliyati to'g'risida Boshqaruv Raisining hisobotini tasdiqlash.
5. 5.      Balans, moliyaviy natijalar, foyda va zararni o'z ichiga olgan 2015 yil uchun Kompaniyaning yillik hisobotini tasdiqlash.
6. 6.      Kompaniyaning 2015 yildagi moliyaviy faoliyati natijalari bo'yicha tashqi auditor xulosasini eshitish.
7. 7.      Kompaniyaning 2015 yil yakunlari bo'yicha hisobotini va Kompaniya Taftish komissiyasining vakolatiga kiradigan masalalar, shu jumladan, Jamiyatni boshqarish to'g'risidagi qonun hujjatlari talablariga rioya qilish to'g'risidagi xulosasini tinglash.
8. 8.      2015 yil yakunlari bo'yicha Kompaniyaning sof foydasini taqsimlash, har bir joylashtirilgan aktsiyalar turi bo'yicha dividendlar miqdorini tasdiqlash va uni to'lash tartibi.
9. 9.      Kompaniyaning e'lon qilingan aktsiyalarining soni va nominal qiymatini aniqlash.
10.  Kompaniyaning ustav kapitalini o'tgan yillardagi taqsimlanmagan foyda hisobiga ko'paytirish.
11.  Kompaniyaning 2016 yilga mo'ljallangan biznes-rejasini tasdiqlash.
12.  Jamiyatning asosiy yo'nalishlari va vazifalaridan kelib chiqib, aniq muddatlarda, o'rta va uzoq muddatli istiqbolda jamiyatni rivojlantirish strategiyasini tasdiqlash.
13.  Jamiyatning tashkiliy tuzilishini tasdiqlash.
14.  Korporativ boshqaruv kodeksining tavsiyalarini bajarish va xabarnoma shaklini tasdiqlash majburiyati.
16.  Jamoat taftish komissiyasi a'zolarini saylash.
17.  bir yakunlar 1 muddatga kengashi raisi bilan mehnat shartnomasini yil.
18.  Kompaniya rahbariyatining affillangan shaxslar bilan tuzgan bitimlarini va katta miqdordagi bitimlarni mustaqil ravishda amalga oshirish uchun joriy xo’jalik faoliyatini tasdiqlash.
19.  Jamiyat tomonidan ko'rsatiladigan homiylik va xolis yordamning tartibi, shartlari va miqdorini aniqlash.
20.  Jamiyat Umumiy yig'ilishi, Kuzatuv kengashi, Direktorlar kengashi, Ichki auditorlik xizmati va Kuzatuv kengashi, Taftish komissiyasi va Jamiyatning Ijroiya organini rag'batlantirish.
21.  Kompaniyaning yangi ichki korporativ hujjatlarini, ya'ni "Dividend siyosati to'g'risida", "Ichki nazorat to'g'risida", "Manfaatlar to'qnashuvi tartibi to'g'risida" gi Nizomlarni tasdiqlash.
22.  Kompaniya Ustavining yangi tahririni tasdiqlash.
Aktsijadorlarni rujxatga olish 201 6 jil  2 ijun want a hour at 9:00 abuse ʙoshlanadi.
Aksiyadorlar umumiy yig'ilishga shaxsini tasdiqlovchi hujjatni, ularning vakillari esa notarial tasdiqlangan ishonchnomani taqdim etishlari shart.
Aksiyadorlarning umumiy yig'ilishi tomonidan tayyorlangan hujjatlar bilan tanishish uchun quyidagi manzilga murojaat qilishingiz mumkin: Yangiyo'l, Kimegar ko'chasi, №1, "BIOKIMYO" OAJ. Tel: 2-49-18.
Ijamijat Kuzatuv kengaşining 201 6 jil  2 ijun want want u'tkazilgan jiƣilishida qimmatli qoƣozlar eglarining rўjxatini tuzish tƣrida ko'rib chiqilgan.
Aktsiyadorlarning  yillik umumiy yig'ilishi aktsiyadorlarni navbatdagi yillik umumiy yig'ilish to'g'risida xabardor qilish uchun 2016   yil 6 - iyun kuni yopildi .
Umumjahon aktsiyachilarning faolligida ro'yxatdan o'tgan ayollar aktsiyadorlari ro'yxatdan o'tishadi - 201 6  -22-  sentyabr kunlari xolatiga qarab o'tiladi.

ON THE ANNOUNCEMENT OF FIXED ASSETS AT THE END OF 2015
According to the decision of the Supervisory Board of JSC "BIOKIMYO" dated June 2, 2016, the annual general meeting of shareholders will begin on June 28, 2016 at 10.00 in the main conference hall of the administrative building of JSC "BIOKIMYO".
Address : Yangiyul city, Kimyogar street, 1
1. 1.      Approval of the general meeting of shareholders.
2. 2.      Approval of the composition of the Counting Commission.
3. 3.      To hear reports of the Supervisory Board on the issues within the competence of the Supervisory Board at the end of 2015, including compliance with the requirements established by the legislation on the management of the company.
4. 4.      Approval of the report of the Chairman of the Board on the activities and financial and economic activities of the Company for the end of 2015.
5. 5.      Approval of the Company's annual report for 2015, including the balance sheet, financial results, profit and loss.
6. 6.      Hearing of the conclusion of the external auditor on results of financial activity of the Company for 2015.
7. 7.      Hearing of the report of the Company on the results of 2015 and the conclusion of the Audit Commission of the Company on the issues within its competence, including compliance with the requirements of the legislation on the management of the Company.
8. 8.      Distribution of the Company's net profit at the end of 2015, approval of the amount of dividends for each type of outstanding shares and the procedure for its payment.
9. 9.      Determining the number and nominal value of the company's announced shares.
10.  Increasing the authorized capital of the Company at the expense of retained earnings of previous years.
11.  Approval of the Company's business plan for 2016.
12.  Approval of the strategy for the development of society in the medium and long term, with clear deadlines, based on the main directions and objectives of the society.
13.  Approval of the organizational structure of the society.
14.  Obligation to comply with the recommendations of the Corporate Governance Code and approval of the notification form.
15.  Election of members of the Supervisory Board of the Society.
16.  Election of members of the Public Audit Commission.
17.  Concluding an employment contract with the Chairman of the Board for a period of 1 year.
18.  Approval of transactions of the Company's management with affiliates and current business activities for the independent implementation of large transactions.
19.  Determining the procedure, conditions and amount of sponsorship and impartial assistance provided by the society.
20.  Encouragement of the General Meeting of the Society, the Supervisory Board, the Board of Directors, the Internal Audit Service and the Supervisory Board, the Commission of Inquiry and the Executive Body of the Society.
21.  Approval of the new internal corporate documents of the Company, ie the Regulations "On Dividend Policy", "On Internal Control", "On the Procedure for Conflict of Interest".
22.  Approval of the new version of the Charter of the Company.
Akцijadorlarni rujxatga oliş 201 6 jil  2 ijunь want an hour at 9:00 abuse ʙoşlanadi.
Shareholders must present an identity document at the general meeting, and their representatives must present a notarized power of attorney.
To get acquainted with the documents prepared by the general meeting of shareholders, you can apply at the following address: Yangiyul city, Kimegar street, №1, JSC "BIOKIMYO". Tel: 2-49-18.
Ƶamijat Kuzatuv kengaşining 201 6 jil  2 ijunь want ўtkazilgan jiƣilişida qimmatli qoƣozlar egalarining rўjxatini tuziş tўƣrisida qilindi.
The Annual General Meeting of Shareholders was closed on   June 6, 201 , to  inform the shareholders of the next annual general meeting.