Жамият акциядорларининг умумий йиғилиши 2024 йил 18 июнь соат 10.00 да  «BIOKIMYO»  АЖ  маъмурий биносининг катта мажлислар залида  бошланишини маълум қилади.
BIOKIMYO»   акциядорлик жамияти  акциядорлари диққатига!
«BIOKIMYO»  АЖ  Кузатув кенгашининг 2024 йил 24 майдаги 8-сонли йиғилиши  қарорига биноан  жамият акциядорларининг умумий йиғилиши 2024 йил 18 июнь соат
10.00 да  «BIOKIMYO»  АЖ  маъмурий биносининг катта мажлислар залида  бошланишини маълум қилади.
3. “BIOKIMYO” АЖ кузатув кенгаши ваколатига кирадиган масалалар юзасидан, шу жумладан, жамиятни бошқаришга доир қонун хужжатларида белгиланган талабларга риоя этилиши юзасидан жамият кузатув кенгашининг 2023 йил якуни бўйича ҳисоботларини эшитиш.
4. “BIOKIMYO” АЖнинг 2023 йил якуни бўйича молиявий-хўжалик фаолияти якунлари ва бизнес-режа бажарилиши юзасидан Бошқарув раисининг ҳисоботини тасдиқлаш.
5. “BIOKIMYO” АЖнинг 2023 йил якуни бўйича йиллик ҳисоботини, шу жумладан баланс, молиявий натижалар, фойда ва зарарлар тўғрисидаги ҳисоботларини тасдиқлаш.
6. “BIOKIMYO” АЖнинг 2023 йил молиявий фаолияти якуни бўйича ташқи аудиторлик ташкилотининг хулосасини эшитиш.
7. “BIOKIMYO” АЖ нинг ички аудит қўмитасининг ваколатига кирадиган масалалар юзасидан, шу жумладан, жамиятни бошқаришга доир қонун хужжатларида белгиланган талабларга риоя этилиши юзасидан 2023 йил якуни бўйича хулосасини эшитиш.
8. “BIOKIMYO” АЖнинг 2023 йил якунлари бўйича ўтказилган корпоратив бошқарув тизимини мустақил баҳолаш натижаларини кўриб чиқиш.
9. “BIOKIMYO” АЖнинг 2023 йил якуни бўйича олинган соф фойдасини тақсимлаш, жойлаштирилган акцияларнинг ҳар бир тури бўйича дивиденд миқдори, уни тўлаш шакли ва тартибини тасдиқлаш.
10. “BIOKIMYO” АЖнинг янги ташкилий тузилмасини тасдиқлаш.
11. “BIOKIMYO” АЖнинг 2024 йил бўйича бизнес-режасини тасдиқлаш.
12. “BIOKIMYO” АЖнинг 2024 йил аудиторлик текширувини ўтказиш учун аудиторлик ташкилотини белгилаш, унинг хизматларига тўланадиган энг кўп ҳақ миқдори ва у билан шартнома тузиш тўғрисида.
13. Жамият инвестиция лойихаларини амалга ошириш мақсадида тузилган импорт ва кредит шартномалари тўғрисида.
Акциядорларни руйхатга олиш 2024 йил 18 июнь куни соат 9.00 да бошланади.
Акциядорлар умумий йиғилишда масофадан туриб “eVOTE.uz – электронное голосование»  - йиғилиш ўтказиш оператори орқали иштирок этиши ва овоз беришлари мумкин.
Акциядорларнинг умумий  йиғилиши бўйича тайёрланган хужжатлар билан жамиятнинг www.biokimyo.uz сайтида танишиб чиқиш мумкин, қуйидаги манзил: Янгийул шахри, Кимёгар кўчаси, №1-уй, «BIOKIMYO»  АЖ. Тел: 70- 602-47-70 ва қуйидаги эл.манзиллар, info@biokimyo.uz, biokimyo@mail.ru бўйича  мурожаат қилишингиз мумкин:
Жамият Кузатув кенгашининг 2024 йил 24 май куни ўтказилган йиғилишида қимматли қоғозлар эгаларининг рўйҳатини тузиш тўғрисида қарор қабул қилинди.
Акциядорларга умумий йиғилиши ўтказилишини хабар бериш учун акциядорлар реестри – 2024 йил 24 май ҳолатига кўра ёпилади.

О проведении очередного общего собрания акционеров 18 июня 2024 года в 10-00 часов в большом зале административного здания
На основании решения заседания №8 наблюдательного совета общества от 24 мая 2024 года
18 июня 2024 года в 10-00 часов в большом зале административного здания
1. Утверждение регламента общего собрания акционеров АО “BIOKIMYO”.
2. Утверждение состава счетной комиссии АО “BIOKIMYO”.
3. Заслушивание отчета наблюдательного совета АО “BIOKIMYO” по итогам 2023 года, по вопросам, входящим в их компетенцию, в том числе по соблюдению установленных законодательством требований по управлению общества.
4. Утверждение отчет председателя правления АО “BIOKIMYO” по финансово-хозяйственной деятельности общества и по выполнению бизнес-плана по итогам 2023 года.
5. Утверждение годового отчета, в том числе баланса, отчет о финансовых результатах, прибыли и убытки АО “BIOKIMYO” по итогам 2023 года.
6. Заслушивание заключения внешнего аудитора о финансовой деятельности
АО “BIOKIMYO” по итогам 2023 года.
7. Заслушивание заключения ревизионной комиссии АО “BIOKIMYO” по итогам
2023 года, по вопросам, входящим в их компетенцию, в том числе по соблюдению установленных законодательством требований по управлению общества.
8. Рассмотрение результатов проведения оценки системы корпоративного управления
9. Распределение чистой прибыли АО “BIOKIMYO” по итогам 2023 года и утверждение размера дивиденда на каждую акцию, формы и порядок его выплаты.
10. Утверждение новой организационной структуры АО “BIOKIMYO”.
11  Утверждение бизнес-плана АО “BIOKIMYO” на 2024 год.
1. 12. Об определении аудиторской организации для проведения обязательной аудиторской проверки АО “BIOKIMYO” за 2024 год, о предельном размере оплаты ее услуг и заключении с ней договора.
2. Об импортных и кредитных соглашениях, заключённых в целях реализации инвестиционных проектов АО “BIOKIMYO”.
Регистрация акционеров начинается в 9-00 часов 18 июня 2024 года.
Акционеры могут участвовать и голосовать общем собрании акционеров удаленно с помощью сервиса “eVOTE.uz – электронное голосование”
С материалами и информацией касательно внеочередного общего собрания акционеров можно ознакомится на сайте общества www.biokimyo.uz, можно обращаться по адресу г.Янгиюль, ул.Кимёгар, дом1, тел.: 70-602-47-70 и по электронному info@biokimyo.uz, biokimyo@mail.ru.
На заседании наблюдательного совета от 24 мая 2024 года было принято решение о формировании реестра акционеров:
Дата формирования реестра для оповещения о проведении очередного общего собрания на 24 мая 2024 года.