Жамият акциядорларининг умумий йиғилиши 2024 йил 18 июнь соат 10.00 да  «BIOKIMYO»  АЖ  маъмурий биносининг катта мажлислар залида  бошланишини маълум қилади.
BIOKIMYO»   акциядорлик жамияти  акциядорлари диққатига!
«BIOKIMYO»  АЖ  Кузатув кенгашининг 2024 йил 24 майдаги 8-сонли йиғилиши  қарорига биноан  жамият акциядорларининг умумий йиғилиши 2024 йил 18 июнь соат
10.00 да  «BIOKIMYO»  АЖ  маъмурий биносининг катта мажлислар залида  бошланишини маълум қилади.
3. “BIOKIMYO” АЖ кузатув кенгаши ваколатига кирадиган масалалар юзасидан, шу жумладан, жамиятни бошқаришга доир қонун хужжатларида белгиланган талабларга риоя этилиши юзасидан жамият кузатув кенгашининг 2023 йил якуни бўйича ҳисоботларини эшитиш.
4. “BIOKIMYO” АЖнинг 2023 йил якуни бўйича молиявий-хўжалик фаолияти якунлари ва бизнес-режа бажарилиши юзасидан Бошқарув раисининг ҳисоботини тасдиқлаш.
5. “BIOKIMYO” АЖнинг 2023 йил якуни бўйича йиллик ҳисоботини, шу жумладан баланс, молиявий натижалар, фойда ва зарарлар тўғрисидаги ҳисоботларини тасдиқлаш.
6. “BIOKIMYO” АЖнинг 2023 йил молиявий фаолияти якуни бўйича ташқи аудиторлик ташкилотининг хулосасини эшитиш.
7. “BIOKIMYO” АЖ нинг ички аудит қўмитасининг ваколатига кирадиган масалалар юзасидан, шу жумладан, жамиятни бошқаришга доир қонун хужжатларида белгиланган талабларга риоя этилиши юзасидан 2023 йил якуни бўйича хулосасини эшитиш.
8. “BIOKIMYO” АЖнинг 2023 йил якунлари бўйича ўтказилган корпоратив бошқарув тизимини мустақил баҳолаш натижаларини кўриб чиқиш.
9. “BIOKIMYO” АЖнинг 2023 йил якуни бўйича олинган соф фойдасини тақсимлаш, жойлаштирилган акцияларнинг ҳар бир тури бўйича дивиденд миқдори, уни тўлаш шакли ва тартибини тасдиқлаш.
10. “BIOKIMYO” АЖнинг янги ташкилий тузилмасини тасдиқлаш.
11. “BIOKIMYO” АЖнинг 2024 йил бўйича бизнес-режасини тасдиқлаш.
12. “BIOKIMYO” АЖнинг 2024 йил аудиторлик текширувини ўтказиш учун аудиторлик ташкилотини белгилаш, унинг хизматларига тўланадиган энг кўп ҳақ миқдори ва у билан шартнома тузиш тўғрисида.
13. Жамият инвестиция лойихаларини амалга ошириш мақсадида тузилган импорт ва кредит шартномалари тўғрисида.
Акциядорларни руйхатга олиш 2024 йил 18 июнь куни соат 9.00 да бошланади.
Акциядорлар умумий йиғилишда масофадан туриб “eVOTE.uz – электронное голосование»  - йиғилиш ўтказиш оператори орқали иштирок этиши ва овоз беришлари мумкин.
Акциядорларнинг умумий  йиғилиши бўйича тайёрланган хужжатлар билан жамиятнинг www.biokimyo.uz сайтида танишиб чиқиш мумкин, қуйидаги манзил: Янгийул шахри, Кимёгар кўчаси, №1-уй, «BIOKIMYO»  АЖ. Тел: 70- 602-47-70 ва қуйидаги эл.манзиллар, info@biokimyo.uz, biokimyo@mail.ru бўйича  мурожаат қилишингиз мумкин:
Жамият Кузатув кенгашининг 2024 йил 24 май куни ўтказилган йиғилишида қимматли қоғозлар эгаларининг рўйҳатини тузиш тўғрисида қарор қабул қилинди.
Акциядорларга умумий йиғилиши ўтказилишини хабар бериш учун акциядорлар реестри – 2024 йил 24 май ҳолатига кўра ёпилади.

reports on an extraordinary general meeting of shareholders JUNE 18, 2024 at 10-00 in a large hall of an administrative building JSC "Biokimyo"
Based on the decision of the meeting No. 8 of the Supervisory Board of the Company
of may 2
4, 2024
JUNE 18, 2024 at 10-00 in a large hall of an administrative building
1.Approval of the regulations of the general meeting of shareholders of BIOKIMYO JSC.
2.Approval of the composition of the counting commission of JSC “BIOKIMYO”.
1. Hearing of the report of the supervisory board of BIOKIMYO JSC on the results of 2023 on issues that are within their competence, including compliance with the requirements for the management of the company established by law.
2. Approval of the report of the Chairman of the Board of BIOKIMYO JSC on the financial and economic activities of the company and on the implementation of the business plan for the end of 2023.
3. Approval of the annual report, including the balance sheet, statement of financial results, profits and losses of BIOKIMYO JSC following the results of 2023.
4. Hearing of the opinion of the external auditor on the financial activities of JSC BIOKIMYO in 2023.
5. Hearing of the conclusion of the auditing commission of JSC BIOKIMYO following the results
of 2023 on matters within their competence, including compliance with the requirements established by the legislation on the management of the company.
6. Consideration of the results of the assessment of the corporate governance system of JSC BIOKIMYO following the results of 2023.
7. Distribution of the net profit of JSC BIOKIMYO following the results of 2023 and approval of the amount of dividend for each share, forms and procedure for its payment.
8. Approval of the new organizational structure of JSC “BIOKIMYO”.
11 Approval of the business plan of JSC “BIOKIMYO” for 2024.
1. On the determination of an audit organization to conduct a mandatory audit of JSC “BIOKIMYO” for 2024, on the maximum amount of payment for its services and the conclusion of an agreement with it.
2. On import and credit agreements concluded for the purpose of implementing investment projects of “BIOKIMYO” JSC.
Registration of shareholders begins at 9-00 hours on June 18, 2024.
You can get acquainted with the materials and information regarding the extraordinary general meeting of shareholders on the website of the company www.biokimyo.uz, you can contact at the address of the city Yangiyul, Kimyogar, house 1, tel.: 70-602-47-70 and electronic Info@biokimyo .uz, biokimyo@mail.ru.
At the meeting of the Supervisory Board on May 24, 2024, it was decided to form the register of shareholders:
The date of formation of the register for notification of the next general meeting on May 24 2024.
The date of formation of the register of shareholders for participation at the next general meeting is June 12 2024.