“BIOKIMYO” AJ ijroiya organi a’zoligiga Ishlab chiqarish bo‘yicha direktor lavozimiga nomzodlarni saralash bo‘yicha tanlov o‘tkazish to‘g‘risida
“BIOKIMYO” AJ ijroiya organi a’zoligiga
Ishlab chiqarish bo‘yicha direktor lavozimiga nomzodlarni
saralash bo‘yicha tanlov o‘tkazish to‘g‘risida
E ‘ L O N
O‘zbekiston Respublikasining «Aksiyadorlik jamiyatlari va aksiyadorlarning huquqlarini himoya qilish to‘g‘risida” Qonuni, Vazirlar Maxkamasining 2019 yil 26 apreldagi 356-sonli “Davlat aktivlarini boshqarish tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”, Prezidentining 2020 yil 27 oktyabrdagi “Davlat ishtirokidagi korxonalarni isloh qilishni jadallashtirish hamda davlat aktivlarini xususiylashtirishga oid chora-tadbirlar to‘g‘risida” gi PF-6096-son Farmoni, Korporativ boshqaruv Kodeksi, jamiyat Ustavi va jamiyat kuzatuv kengashining 2019 yil 27 iyunida tasdiqlangan ““BIOKIMYO” AJ ijroiya organi raxbar va rahbar o‘rinbosarlari lavozimiga nomzodlar tanlovini tashkillashtirish va o‘tkazish Reglamenti”ga asosan jamiyat ijro organi tarkibiga mutaxassislarni jalb qilish maqsadida jamiyat ijroiya organi a’zosi – ishlab chiqarish bo‘yicha direktor lavozimiga nomzodlarni saralash bo‘yicha tanlov e’lon qiladi.
Tanlovda ishtirok etish uchun O‘zbekiston Respublikasi fuqorolari xamda chet el davlatlari fuqorolari taklif qilinadi.
Qisqacha ma’lumot: ishlab chiqarish bo‘yicha direktor, "BIOKIMYO" AJ ijroiya organi a’zosi bo‘lib, korxonaning texnik va texnologik tarqqiyotini rivojlanishini, ilmiy va texnologik taraqqiyotini rivojlantirish shuningdek korxona texnik xizmatlarini yaxshilashni tashkillashtiradi. Ishlab chiqarish direktori korxonaning ishlab chiqarishini boshqarish uchun to‘liq javobgar va korxonaning ishlab chiqarish faoliyatini ishonchli boshqaradi. Ishlab chiqarish bo‘linmalarining ularga yuklangan kunlik vazifalarni tasdiqlangan tartib (reglament), ishlab chiqariladigan maxsulot texnologiyasiga muvofiq   o‘z vaqtida va sifatli bajarishlari uchun optimal shart-sharoitlar yaratish masalalari yuzasidan rahbarlikni amalga oshiradi.
Mas’uliyat va vazifalari:
1. Ishlab chiqarish jarayonini tezkor tartibga solish, mahsulot ishlab chiqarishni ta'minlash bo'yicha ishlarni boshqaradi.
2.Ishlab chiqarishni texnik hujjatlar bilan ta'minlash, shu jumladan xavfli ishlab chiqarish ob'ekti, asbob-uskunalar, asboblar, materiallar, butlovchi qismlardan foydalanish uchun sanoat xavfsizligi talablariga muvofiq, shuningdek yangi turdagi mahsulotlarni tayyorlash bo'yicha tezkor nazoratni tashkil etadi.
1. Ishlab chiqarish jarayonining kunlik operatsion hisobini, tayyor mahsulot ishlab chiqarishning kunlik vazifalarini bajarilishini ta'minlaydi.
2. Korxona bo'linmalari va sexlari ishini muvofiqlashtiradi, ishlab chiqarish taqvim rejalarining ta'minlash choralarini ko'radi.
3. Ishlab chiqarishni texnik tayyorlash darajasini, uning samaradorligini doimiy ravishda oshirishni, mahsulot, ishlab chiqarish uchun moddiy, moliyaviy va mehnat xarajatlarini kamaytirishni, ularning yuqori sifatini, ishlab chiqarish fondlari va barcha turdagi resurslardan oqilona foydalanishni ta'minlaydi.
4. Bug', gaz, elektr energiyasi, suvning haqiqiy iste'moli ustidan nazoratni amalga oshiradi, yoqilg'i – energiya resurslari va suvning ortiqcha sarflanishining har bir holati uchun aybdorlarni javobgarlikka tortadi. Tegishli choralarni ko'rish uchun barcha hujjatlar (hujjatlar) yuridik xizmatga topshiriladi.
5. Korxonani rivojlantirish, rekonstruktsiya qilish va modernizatsiya qilish bo'yicha istiqbolli rejalarni ishlab chiqish, korxonaning atrof-muhitga zararli ta'sirini oldini olish chora-tadbirlari, xavfli ishlab chiqarish ob'ektlarining sanoat xavfsizligi choralari, tabiiy resurslardan ehtiyotkorlik bilan foydalanish, eng qulay va xavfsiz mehnat sharoitlarini yaratish va ishlab chiqarish madaniyatini oshirishga rahbarlik qiladi.
6. Yangi texnika va texnologiyalarni joriy etish rejalarini, tashkiliy va texnik tadbirlar rejalarini ishlab chiqish va amalga oshirishni tashkil qiladi.
7. Mahsulotlarni takomillashtirish va yangilash, tubdan yangi turdagi mahsulotlar, texnika va texnologiyalarni yaratish bo'yicha ishlarni tashkil etadi.
8. Texnologik, dizayn, dizayn intizomiga, mehnatni muhofaza qilish, xavfsizlik, sanoat sanitariyasi va yong'in xavfsizligi qoidalari va normalariga, Davlat texnik nazorati, atrof-muhit, sanitariya va boshqa organlarning talablariga rioya etilishini nazorat qiladi.
9. Ishlab chiqarishni tashkil etishni takomillashtirish choralarini ko'radi, ilg'or ishlab chiqarish tajribasini tarqatish, ishlab chiqarishning texnik-iqtisodiy darajasini oshirish bo'yicha ishlarni tashkil qiladi.
10. Ixtirochilik faoliyati, standartlashtirish va birlashtirish, ish joylarini sertifikatlash va ratsionalizatsiya qilish, metrologik qo'llab-quvvatlash, ishlab chiqarishga mexanoenergetik xizmat ko'rsatish masalalari bo'yicha ishlarni muvofiqlashtiradi.
11. Ilmiy-texnik taraqqiyot talablariga, xavfli ishlab chiqarish ob'ektlarining sanoat xavfsizligi talablariga muvofiq kadrlar tayyorlash va malakasini oshirishni doimiy ravishda takomillashtirishni ta'minlaydi.
12. Xavfli ishlab chiqarish ob'ektini belgilangan tartibda foydalanishga qabul qilishni nazorat qiladi.
13. Xavfli ishlab chiqarish ob'ektlarining sanoat xavfsizligi talablariga muvofiqligini nazorat qiladi.
14. Korxonaning texnik xizmatlari faoliyatini muvofiqlashtiradi, ularning ish natijalarini nazorat qiladi.
Mutaxassis bo‘lgan ijro organi a’zosi quyidagi xislatlarga ega bo‘lishi kerak:
Jamiyatning maqsadi va vazifalarini tushunishi va uni qo‘llab quvvatlashi;
Zarur vaqt va xollarda jamiyat vakili sifatida jamiyat manfaatlarini ifodalash;
Jamiyat ijro organi raisiga maslaxat va tavsiyalar berishi;
Jamiyat  qadriyatlariga sodiqligi, odobligi, javobgarligi, mustaqil munosabatdaligi;
Korporativ boshqaruv, moliya, marketing soxasidagi bilimlari;
Tegishli mutaxassislik bo‘yicha oliy ma’lumotga ega bo‘lish;
Spirt ishlab chiqarish korxonalardagi xar xil boshqaruv lavozimdagi mutaxassislik bo‘yicha 10 yildan kam bo‘lmagan ish tajribasi;
Ellik besh yoshgacha;
Qonunchilik, spirt ishlab chiqarish soxasidagi me’yoriy-xuquqiy xujjatlar va xalqaro talablarning bilishi;
Quyidagi soxalarda bilim, maxorat va tajribaga ega bo‘lishi:
- korxona ishlab chiqaradigan texnologiyasida;
- soxaviy ixtisoslashuv, korxona tuzilishining xususiyatlari;
- korxonani boshqarish, moliyaviy menedjment, ichki nazorat soxasida;
- korporativ xuquq va boshqaruv soxasida;
Amaldagi Qonun, farmon, qaror va boshqa davlat organlari tomonidan chiqarilgan me’yoriy-xuquqiy xujjatlarni bilishi;
• mehnatni muhofaza qilish, xavfsizlik, sanoat sanitariyasi va yong'indan himoya qilish qoidalari va normalari;
Tanlovda qatnashish uchun quyidagi xujjatilarni taqdim qilish zarur:
• O‘z qo‘li bilan yozilgan ariza;
• Avtobiografiya (batafsil ko‘rsatilsin)
• Kasbiy ma’lumotni, ish staji va malakasini tasdqlovchi xujjatlar, sertifikatlar;
• Mexnat daftarchasi nusxasi;
• Aloqa uchun ma’lumotlar;
• Fotosurat 3x4 – 4 dona.
Tanlov xujjatlarini topshirishlarining oxirgi muddati - e’lon berilgan sanadan 20 kun.
Tanlov o‘tkazish muddati - tanlov takliflari va xujjatlari olingandan keyin 5 ish kuni davomida o‘tkaziladi.
Tanlov takliflari va xujjatlar muxrlangan konvertlarda va konvertning ustki qismida tanlovda ishtirok etuvchi nomzodning tanlovda ishtirok etish uchun arizasi  ilova qilingan xolda taqdim qilinadi.
Xujjatlar quyidagi manzil bo‘yicha qabul qilinadi: 112004, Toshkent viloyati, YAngiyo‘l shahri, Kimyogar ko‘chasi, 1-uy

of the contest for the selection of candidates to the executive body  for the position of production director BIOKIMYO JSC
of the contest for the selection of candidates to the executive body
for the position of production director
BIOKIMYO JSC
In accordance with the Law of the Republic of Uzbekistan “On Joint-Stock Companies and the Protection of the Rights of Shareholders”, a resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan PKM-356 dated 04/26/2019, “On measures to further improve the management system of state assets”, decrees of the President of the Republic of Uzbekistan No. 6096 “About measures to accelerated the reform of enterprises with the participation of the state and privatization of state assets ”, the Corporate Department Code, the Charter of the Company and the regulations on the organization and holding of the head and deputy heads in the executive body of Biokimyo JSC, approved by the Protocol of the Supervisory Board of June 27, 2019 “Biokimyo” in order to attract specialists, announces a competitive selection of candidates for members of the executive body for the position - director for production.
Qualified specialists citizens of the Republic of Uzbekistan, as well as citizens of foreign countries are invited to participate in the competition.
Short description: Director of production, is a member of the executive body of JSC "BIOKIMYO", organizes the technical development of the enterprise, ensures the development of scientific and technological progress, as well as the improvement of technical services of the enterprise. Director of production is fully responsible for the management of production in the Company and confidently directs the production activities of the enterprise. Manages the issues of creating optimal conditions for the timely and quality performance of the production units assigned to them daily tasks in strict accordance with the approved order (regulations) of work, production technology of the products manufactured by the company.
Duties and Responsibilities:
1. Manage the work on the operational regulation of the production process, ensuring the rhythmic output of products.
2. Organizes operational control over provision of production with technical documentation, including in accordance with industrial safety requirements for operation of hazardous production facility, equipment, tools, materials, components, as well as preparation of new types of products.
3. Provides daily operational records of production progress, fulfillment of daily targets of finished product output.
4. Coordinates the work of subdivisions of the company, takes measures to ensure the rhythm of execution of production schedules. 5.
5. Provides continuous increase of the level of technical preparation of production, its efficiency, reduction of material, financial and labor costs for production, works, their high quality, rational use of production funds and all types of resources.
6. Control the actual consumption of steam, gas, electricity, water, bring the guilty persons to responsibility for each case of overconsumption of fuel and energy resources and water. Hand over all documents (acts) to the legal service for taking appropriate measures.
7. Manage the development of perspective plans of enterprise development, reconstruction and modernization, measures for prevention of environmental impact of the enterprise, measures for industrial safety of hazardous production objects, careful use of natural resources, creation of the most favorable and safe labor conditions and increase of production culture.
8. Organizes the development and implementation of plans for the introduction of new equipment and technology, plans for organizational and technical measures.
9. Improving and upgrading the Company's products, creating new types of products, equipment and technology.
10. Controlling the compliance with technological, design, engineering discipline, rules and norms for labor protection, safety, industrial sanitation and fire safety, requirements of the State Mine Technical Inspection, environmental, sanitary and other bodies.
11. Take measures to improve the organization of production, organize work to disseminate advanced manufacturing experience, improve the technical and economic level of production.
12. Coordinates work on inventive activity, standardization and unification, certification and rationalization of working places, metrological provision, mechano-power maintenance of production.
13. The Department ensures continuous improvement of personnel training and qualification in accordance with the requirements of the scientific and technical progress, industrial safety requirements of the hazardous production facilities.
14. Supervise the commissioning of hazardous production facilities in accordance with the established procedure.
15. Monitor compliance with industrial safety requirements for hazardous production facilities.
16. Coordinates the activities of technical services of the enterprise, controls the results of their work.
A member of the executive board who is a professional must have the following qualities:
To represent the interests of the society as a representative of the society at the right time and when necessary;
Provide advice and guidance to the chairman of the society's executive body;
Commitment to the society values, decency, responsibility, independent attitude;
Knowledge in the field of corporate governance, finance, marketing;
Higher education in the relevant specialty;
At least 10 years of work experience in the enterprises of alcohol production in different managerial special positions;
Age under 55 years.
Knowledge of legislation, knowledge of normative legal documents and international requirements related to alcohol industry
Possess knowledge, skills and experience in
- in the technology of production of enterprise products;
- profile, specialization, peculiarities of the enterprise structure;
- in the sphere of enterprise management, financial management, internal control
- in the sphere of corporate management;
Knowledge of normative-legal acts, issued by the current law, decrees, decisions and other state bodies;
Knowledge of legislation, relevant normative documents on production and management;
- In the rules and norms of labor protection, occupational safety, industrial sanitation and fire protection;.